Výcvik

Školení figurantů 15. a 16.03.2008 pod vedením svazového figuranta

Art Mijaver

Dne 15.-16.3.2008 proběhlo na cvičišti KK Krakovany první z řady školení figurantů. Lektorem všech školení je René Konečný, který se touto problematikou profesionálně zabývá u Policie České republiky. 
Tématem prních školení byla v sobotu teoretická část, zabývající se uplatněním jednotlivých pudů při výcviku obran. 
Druhý den se přikročilo k praktickému výcviku. Jednotliví frekventanti začali prakticky figurovat, lektor jim opravoval jednotlivé chyby a předváděl správný postup.

Školení figurantů - René Konečný

Foto: Renek a Lukáš

Každý účastník absolvoval několik kol, která prověřila jeho fyzickou připravenost.

Školení figurantů

Tématem dalšího víkendu (11.-12.4.2008) bude tréning obran na "volno" a "revír". 
V závěrečném soustředění se tréning bude týkat práce dle zkušebního řádu a přípravy na figurantské zkoušky. 
Autor článku: MVDr. Ivo Srb

ARIS, ART, KES - KOUSÁNÍ POD VEDENÍM SVAZOVÉHO FIGURANTA RENÉ KONEČNÉHO

Po dřívějších zkušenostech jsem si říkala, že tam ty mlaďochy ani nevezmu, přece se na nich nebude někdo učit, když to sami neumí. Milenu Husákovou s manželem a Artíkem jsem pozvala jen na koukání. Slíbili, že přijedou v sobotu jen na chvilku. 

Po radě zkušenějších a dlouhé úvaze jsem nakonec obě mladé fenky vzala, bude tam přece jen zkušený figurant, který obvzlášť těm našim dvěma figurantským začátečníkům poradí. 

Musím říct, že jsem se nerozhodla špatně. Sobota byla totiž velmi poučná nejen pro figuranty ale i pro psovody. Páníčci Arta úplně zapoměli, že chtěli jet brzo domů (odjeli až pozdě odpoledne). Já jsem protáhla obě holky a nafotila spoustu fotek.

 

Neděle už byla zaměřená na figuranty, přesto stejně přínosná i pro psovody. Ariska v neděli také kousala, bohužel neměl kdo fotit. 

Mladí a nezkušení psi kousali samozřejmě na Renka. Ten při té příležitosti vysvětloval a názorně ukazoval postup nácviku. Psovody  samozřejmě upozornil na chyby, které dělají.

Hosté

Právě přítomno: 4 hosté a žádný člen